Haber

Batı Trakya’da “yüzyılın felaketi”nde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı.

Batı Trakya’da “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen deprem nedeniyle hayatını kaybedenler için Cuma namazının ardından gıyabi cenaze namazı kılındı.

Kahramanmaraş’ta meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki deprem haberinin ardından başlatılan yardım kampanyalarına yoğun ilgi gösteren Batı Trakya soydaşları, İskeçe’deki Çınar Camii’nde bir araya gelerek depremde hayatını kaybedenlerin yanında yer aldı.

Çok sayıda hemşerinin katıldığı cenaze namazını İskeçe Seçilmiş Müftüsü Mustafa Trampa kıldırdı.

Cuma hutbesinde birlik ve beraberlik ruhunun önemine vurgu yapan Trampa, “Vatanımız Türkiye’de meydana gelen depremin acısını yüreğimizin derinliklerinde yaşadık. Yakınlarına Allah’tan rahmet diliyoruz. Hayatını kaybedenlere acil şifalar, yaralılara acil şifalar dilerim.” ifadesini kullandı.

Batı Trakyalı hemşerilerinin anavatanları Türkiye’de yaşanan üzüntüyü paylaştıklarını belirten Trampa, kampanyalara destek olmak isteyen hemşehrilerine gerekli malzemeler konusunda bilgi verdi.

Namazın ardından kılınan dualarda, Türkiye’nin deprem nedeniyle yaşadığı düşüncelerden bir an önce kurtulması temenni edildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu