Haber

17 Ağustos’ta iki bacağını da kaybetmiş, depremzedelere destek için bölgeye gitmişti.

KOCAELİ’nin Gölcük ilçesinde 17 Ağustos 1999 depreminde 3 gün enkaz altında kaldıktan sonra 2 bacağını kaybeden Ufuk Koçak, engelliler, yaralılar ve yakınlarına destek olmak için Hatay’a gitti. Ufuk Koçak, “Onları en iyi ben anlıyorum. Enkaz altından çıkarılan yaralılar ve yakınlarına destek olmaya çalışacağım.”

17 Ağustos 1999 Gölcük depreminde enkaz altında kalan ve 3 gün sonra kurtarılan Ufuk Koçak, iki bacağını da kaybetti. Spor Hayata tutunarak, sörf yaparak, dağlara tırmanarak ve hayatını anlatan bir kitap yazarak dünya engelli serbest dalış rekorunu kıran Ufuk Koçak, depremzedelere destek olmak için bugün deprem bölgesine gitti. Ufuk Koçak, enkaz altından kurtarılanlar, enkaz altında kalanlar ve yakınları için takviye yapılacağını söyledi.

Gölcük’te enkaz altında kalarak iki bacağını da kaybettiğini belirten Koçak, “Önce Antalya’da bir otele gidiyorum. Oraya gelecek depremzedelerle buluşup onlara destek olacağım. Daha sonra Defne ilçesine gideceğim. Enkazdan çıkarılan yaralılar ve yakınlarıyla konuşacağım. Hastanelerdeki yaralılara destek olmaya çalışacağım. Onları en iyi anlayanlardan biriyim. Ağustos sıcağında molozların altında üşüdüm. Şu anda depremzedeler kışın karanlığında enkaz altında. Onları doğru anlıyorum. Beni çok iyi anlayacaklar” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu