Haber

Hava ne zaman soğuyacak? Sıcaklıklar ne zaman düşecek, normale dönecek?

Hava ne zaman soğuyacak? sorusu, sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyretmesi nedeniyle gündemde. İnsanlar havaların ne zaman düzelip normale döneceğini merak ediyor ve detaylı araştırmalarını internet üzerinden yapıyorlar. Isparta’nın Senykent ilçesinde en düşük sıcaklık 0 derece olarak ölçülürken, en yüksek sıcaklık 42,5 derece ile Cizre’de kaydedildi. Peki havalar ne zaman soğuyacak? Sıcaklıklar ne zaman düşecek ve normale dönecek?

HAVA NE ZAMAN SOĞUTACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yayınlanan rapora göre, ülkemiz genelinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde olması bekleniyor. Hafta başından sonra kuzeybatı kesimlerde azalarak mevsim normalleri civarına ineceği tahmin ediliyor.

SICAKLIKLAR NE ZAMAN DÜŞECEK, NORMAL DÖNÜŞE GİRECEK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü Verilere göre hafta sonu hava sıcaklığı Aydın’da 42 derece, Manisa’da 43 derece, Denizli’de 42 derece ve İzmir’de 36 derece olup, nem oranı İzmir’de yüzde 63, Aydın’da yüzde 54, Manisa’da yüzde 52, Denizli’de ise 36 derece. yılında yüzde 40’a ulaşması bekleniyor. Hafta başından sonra kuzeybatı kesimlerde azalarak mevsim normalleri civarında seyretmesi bekleniyor.

EYYAM-I BAHUR TÜRKİYE’DE NE ZAMAN BAŞLIYOR?

Birkaç gündür sıcaklıkların mevsim normallerinde seyrettiği Türkiye, çarşamba gününden itibaren eyyam-ı bahurun ​​etkisi altına girdi. Birçok şehirde termometrelerin 40 dereceyi görmesi bekleniyor. Vatandaşlara uyarı, İTÜ Meteoroloji Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Hüseyin Toros, “İstanbul halkı eyyam-ı bahur sıcağındaki nemden bunalıcak” dedi.

5 AĞUSTOS CUMARTESİ HAVA DURUMU

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre 5 Ağustos hava durumu tahmini şu şekilde;

kadinhani-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu