Haber

Zerin’in ölümünde sevgilinin beraatına itiraz

Zerin Kılınç’ın (36) dün evinin penceresinden düşerek ölümüyle ilgili soruşturmada tutuklu bulunduğu sırada beraat eden sevgilisi Yılmaz Sazak (34) hakkındaki mahkeme kararına ESKİŞEHİR Cumhuriyet Başsavcılığı ve aile avukatı itiraz etti. 2. kat. Savcılık kararın hukuka aykırı olduğunu savunurken, aile avukatı 12 yaşında kızı bulunan Zerin Kılınç’ın Fransa’da yaşayan babasına talimat vermesinin ve kendisini istemesinin hiçbir gerekçesi olmadığını savundu. burun estetiği olmak, intihar etmek.

Emek Mahallesi’nde sevgilisi Yılmaz Sazak ile birlikte yaşayan 12 yaşındaki kız çocuğu annesi Zerin Kılınç, geçen yıl 20 Haziran günü saat 21.30 sıralarında bir binanın ikinci katındaki evinin penceresinden düştü. Sağlık ekiplerince Eskişehir Şehir Hastanesine kaldırılan Kılınç kurtarılamadı. İlk otopsi muayenesinde; Kılınç’ın yüksekten düşerek hayatını kaybettiği belirlendi. Evde yapılan incelemede yerde ve kapıda kan lekeleri, kırık cam ve kırık bir kül tablası olduğu belirlendi. İfadesi alınan ve serbest bırakılan Yılmaz Sazak, 7 ay sonra yeniden gözaltına alındı. Sazak bu kez ‘kasten öldürme’ suçundan tutuklandı. Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Yılmaz Sazak’ın Zerin Kılıç’ı pencereden dışarı iterek öldürdüğüne dair somut delil bulunmadığını belirterek beraat kararı verdi. Mahkeme kararında, “Sanık kendisine karşı suç işlemediğinden, sanığın sanığın sanığın suç işlememesi ilkesinden beraat ettiği şüpheye yer bırakmayacak şekilde kesin, somut ve inandırıcı delillerle ispatlanamamıştır. ‘sanık şüpheden yararlanır’.” Ayrıca sanık Yılmaz Sazak, ‘kadına yönelik tehdit’ suçundan 7 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı ve bu cezası da ertelendi.

HÜKÜMET VE AVUKAT İTİRAZ ETTİ

Sanık Yılmaz Sazak’ın beraatine karar veren Eskişehir Cumhuriyet Başsavcılığı, Ankara Bölge Adliye Mahkemesi’ne (İtiraz) itiraz etti. Başsavcılık, temyiz dilekçesinde, sanığın savunmalarının birbiriyle çeliştiğini belirterek, sanığın ceza alması gerekirken ‘nitelikli kasten öldürme’ suçundan beraat ettiğini belirtti. Mahkemenin bu konuda eksik inceleme yaptığı ve kararında usul ve esas itibariyle hukuka aykırı olduğu ileri sürülen Başsavcılık itirazında şu ifadelere yer verildi:

“Dosya kapsamında alınan mağdur, müşteki ve tanık ifadeleri, sanıkların çelişkili savunmaları, olaya ilişkin kamera görüntüleri, olay yerinde bulunan kırık süpürge sapı, çevresinde tespit edilen cam modüller ve ağır kan lekeleri, otopsi raporu ve Adli Tıp Kurumu” tutanaklar, telefon inceleme tutanağı, Keşif ve ekspertiz raporu bir bütün olarak değerlendirildiğinde sanık Yılmaz Sazak ile merhum Zerin Kılınç’ın sevgili olduğu, mağdur ile sanık arasında kıskançlık nedeniyle sürekli tartışmaların olduğu, sanık Yılmaz Sazak’ın çalıştığı iş yeri müdürünün ortasında Zerin Kılınç ile ilişkisi olduğu ve mağduru tehdit ettiği öğrenildi.Olay tarihinde maktulün ikametgahında taraflar arasında tartışma çıktı, sanık mağduru darp etmiş, süpürge sapıyla vurmuş, süpürge sapı kırılmış, kül tablası fırlatmış, olay sırasında pencereye yakın duran mağduru iterek yere düşürerek ölümüne neden olmuştur. Mahkemenin cezalandırılması gerekirken, eksik inceleme sonucu verilen beraat kararının üslup ve temel yön bakımından hukuka aykırı olduğu ileri sürülüp, karar temyiz yolu ile kaldırılmıştır.

‘KAMERA GÖRÜNTÜLERİ VE OTOPSİ YARALARI UYUMSUZ’

Kılınç ailesinin avukatı Ahmet Seyhan da mahkeme kararına itiraz etti. Kararın kamera kayıtları ve otopside tespit edilen yaralarla tamamen bağdaşmadığını belirten Avukat Seyhan, dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Dosyada sanık lehine olabilecek veya bu raporla çelişebilecek ayrı bir rapor bulunmamasına rağmen, sanık lehine beraat kararı verilmesi hiçbir şekilde kabul edilemez, ayrıca adil ve hakkaniyetli bir yargılamanın yapılmadığının da kanıtıdır.” KGYS, ilgili raporun güvenlik kamerası görüntülerine dayandığından hiç bahsetmemiş, beraat kararının otopsi raporundaki bulgulara dayandığını belirtmesine rağmen hangi tespitlere dayandığını belirtmemiş, teknik yorum yapılmış olsa da maktulün yüzünün eve baktığında yüzünün daha da düşeceği mahkeme tarafından kişinin yüzünün sokağa dönük olarak atlaması halinde çok daha fazla düşebileceği hiçbir zaman düşünülmemiştir çünkü kendini yüzüstü bırakan bir kişi için bu mümkün değildir. bu halde duvarın 20 cm ortasındaki tabelaya çarpmak için sokağa indi.Dr.KGYS görüntüleri Çağlar Özdemir tarafından izlendiğinde maktulün önce ayağının tabelaya çarptığı ve herhangi bir aksi durum olmadığı görüldü sanık tarafından savunma yapılmış, ancak mahkeme olay mahallini birebir takip etmiş ve ayrıca bilirkişi görüşü bile almadan farklı yorumlarda bulunmuştur. Sanığın tarifine uygun bir düşüşün gerçekleşmesi için, kamera kayıtlarında tespit edilen yaralarla tamamen tutarsız olan cam balıkçılığı denilen olayda, mağdurun zıplayarak havuza atlaması gerekiyor. otopsi.

‘İNTİHAR İÇİN NEDEN YOK’

Avukat Seyhan da Zerin Kılınç’ın 12 yaşında bir kızı olduğunu, Fransa’da yaşayan babasına burun estetiği yaptıracağını, burun estetiği yaptıracağını belirterek intihar etmesi için hiçbir neden olmadığına dikkat çekti. tatile gitmek için işyerinden izin aldı.

GEREKLİ KARAR: TERK EDİLME KAYGISIYLA İNTİHAR ETTİ

Eskişehir 5. Ağır Ceza Mahkemesi, sanık Yılmaz Sazak’ın beraatine müteakip, Zerin Kılınç’ın terk edilme korkusuyla intihar ettiğini açıkladı. Mahkemenin 30 sayfalık gerekçeli kararında, “Sanığın kendisinden ayrılacağından büyük endişe ve endişe duyduğu göz önüne alındığında, sanığın maktulünü ittiğine, intihara teşvik ettiğine, maktulün maktulün yanına gittiğine dair somut bir delil bulunmamaktadır. pencereden önce o ayağı, sonra diğer ayağı pencereden dışarı atılmıştır.Merhumunu öldürmek kastıyla kendini pencereden dışarı ittiğine dair kesin somut ve inandırıcı deliller bulunmadığından, pencereden aşağı indiren veya intihara teşvik eden sanık, suçu sabit görülmediği için beraat etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu