Yaşam

Yasak Elma’dan Gülseren Budaıcıoğlu’nun Uyarlama Dizisine Gülen Referans!

Fox ekranlarında yayınlanan ve başrollerinde Eda Ece ve Şevval Sam gibi isimlerin yer aldığı Yasak Elma dizisi gündem yaratan referans sahnelere bir yenisini daha ekledi. Dizinin yeni bölümünde son yıllarda televizyon sektörünü adeta ele geçiren Gülseren Budaıcıoğlu’nun dizisine göndermeler yapıldı.

İstanbullu Gelin, Kırmızı Oda, Doğduğun Ev, Masumlar Apartmanı, Camdaki Kız, Çöp Adam gibi diziler son zamanların en çok izlenen yapımlarından. Bu dizilerin ortak özelliği ise hepsinin psikiyatrist Gülseren Budaıcıoğlu’nun eserlerinden uyarlama olması.

Büdayıcıoğlu, müvekkillerinin hikâyelerinin önce kitaba çevrilmesine, sonra da diziye uyarlanmasına izin verdiği için çok eleştirildi.

Bir yandan eleştirilse de diğer yandan televizyon izleyicisi diziyi sahiplendi ve reyting listelerinin üst sıralarına taşıdı.

Etik tartışmaların yanı sıra bazı izleyiciler de son dönemde televizyonda dizi yağmuruna tutulan diziye tepki gösterdi. Dram aşığı olan Türk seyircisi genel olarak mutlu olsa da bazı izleyiciler Avrupa Yakası tadında dizi arayışına girdi.

Bu tartışmalar sürerken televizyon izleyicisi Gülseren Budaıcıoğlu’nun dizisini sahiplendi ve reyting listelerinde üst sıralara taşıdı.

Artık “Gülseren Budaıcıoğlu dizisi” diye bir kol ortaya çıktı diyebiliriz. Farkındaysanız her yeriniz kuşatılmış durumda. Sağımız solumuz onun kitaplarından uyarlanan dizilerle dolu.

Bu durumda, bazen alay konusu olur. Son olarak Yasak Elma’nın yeni bölümünde Gülseren Budaıcıoğlu dizisi gündeme geldi.

Psikoloğa giden Şevval Sam’in canlandırdığı Nadir karakteri, Paklar Apartmanı’ndaki titizlik konusuna, Camdaki Kız’daki korseye, Yalıçapkını’ndaki Ferit’in çapkınlığına değindi.

Yorumlar:

Yasak Elma’nın bu göndermelerine bayılıyorum…

incesuajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu