Haber

Şehidin kanı yerde kalmadı… Başkan koli lokum dağıttı.

Şehidin kanı yerde kalmadı… Başkan koli lokum dağıttı.

Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş:

“O terörist öldürüldü, çok sevindik, çok sevindik”

BALIKESİR – Balıkesirli Jandarma Onbaşı Mesut Demir’in 2016’da şehit edildiği saldırının emrini veren gri kategoride aranan PKK’lı teröristin etkisiz hale getirilmesi şehidin memleketi Sındırgı’da memnuniyetle karşılandı. Sındırgı Belediye Başkanı, “Çok mutluyuz, çok mutluyuz” diyerek duygularını özetledi ve ilçedeki şehidin ruhuna koli lokum dağıttı.

İçişleri Bakanlığı, 18 Ağustos 2016’da Bitlis’te düzenlenen hain baskında şehit olan Jandarma Uzman Onbaşı Mesut Demir’in şehit edilmesinden 7 yıl sonra saldırı emrini veren teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Gri kategoride arananlar arasında yer alan Redur Siser kod adlı Güven Özcan, güvenlik güçleri tarafından etkisiz hale getirildi. Haberin duyulmasının ardından şehidin memleketi Balıkesir’in Sındırgı ilçesinde dualar edildi. Sındırgı Belediye Başkanı Ekrem Yavaş, öğle saatlerinde ilçede şehidin ruhuna kasalarca lokum dağıttı. Lokum dağıtımının nedenini de açıklayan Önder Yavaş, “Dedeler Köyü’nde bir Mesut abimiz vardı, askerde şehit oldu. Katilini öldürdüler” dedi. Haberi alan vatandaşlar şehidin ruhu için dua ederken Lider Yavaş, kısa bir açıklama yaptı: “Şehidimiz Mesut Demir’in intikamı 7 yıl sonra alındı. Mayın döşenmesi talimatını veren terörist jandarmamız tarafından etkisiz hale getirildi. Çok sevindik, çok mutlu olduk” diyenler, “Kutu lokum aldık ve vatandaşlarımıza dağıttık. Bu haber Sındırg’ımızda sevinç yarattı. Allah jandarmamızdan bin kere razı olsun.”

Öte yandan Sındırgı Kent Konseyi’nin aldığı kararla ilçedeki bir çocuk parkına da Şehit Jandarma Mesut Demir Parkı adı verildi.

catakhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu