Yaşam

Odanızın Ambiyansını Tamamen Değiştirecek Güzel Aydınlatma Önerileri

Odanızın dekorasyonu birçok açıdan önemlidir. En çok vakit geçirdiğimiz yerler olan odalarımızda keyifli olmamız gerekiyor. Bize uygun olmayan bir odada yaşamak çok can sıkıcı olabiliyor. Odanızı dilediğiniz gibi döşeseniz bile hoş bir ambiyans yaratmanın en önemli faktörlerinden biri ışıklardır.

Kaliteli bir aydınlatma sistemi, hoşlanmadığınız bir odayı bile etkileyici hale getirebilir. Bu içeriğimizde sizlere her alanda ihtiyaçlarınızı karşılayacak, uygun fiyatlıdan yüksek fiyatlıya kadar farklı türde aydınlatma ürünleri önereceğiz.

16 milyon rengi ayarlayabilirsiniz: Philips Hue Play 2

Son zamanların en popüler ışıklarından Philips Hue Play 2, iki ışıkla odanızda mükemmel ambiyanslar yaratmanıza olanak tanıyor. Televizyonun arkasına, bilgisayar sisteminizin yanına ya da dilediğiniz herhangi bir yere yerleştirebileceğiniz bu ışıklar, odanızı farklı bir ortama dönüştürecektir.

Oynadığınız oyuna seviye atlatacak olan Philips Hue Play 2, aynı zamanda ekranınızdaki renklerle hızlı bir şekilde senkronize olmayı ve bilgisayar ekranında gördüklerinizi odanıza bir ambiyans olarak yansıtmayı da başarıyor. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Klozet içi ışık istiyorsanız: Onvec Bowl LED

Çok ucuz olmak istemiyor ama çok da abartmak istemiyorsanız, hem WiFi hem de Bluetooth üzerinden kontrol edebileceğiniz çanak tasarımlı bu ışıklara bayılacaksınız. Onvec’in kase şeklindeki bu ışığı USB 5V ile çalışır. Ortam ışığı olan Onvec Bowl, oldukça yeterli bir ortamda ışık sağlayabilmektedir. Ürünü daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Profesyonel bir LED şerit arayanlar için: Xiaomi Yeelight Pro LED Işık Şeridi

Xiaomi’nin bu tarz ışıklar konusunda uzmanlaşmış alt markası Yeelight’ın bu şerit LED’i, son derece yüksek ışık performansı sağlıyor. Işık sizin için önemliyse Yeelight’ın bu 2 metrelik LED şeridiyle eksiksiz ortamlar oluşturabilirsiniz. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Işık seviyesini ayarlamak isteyenler için: Tp-Link Tapo L530E Ayarlanabilir Işık Seviyesine Sahip Akıllı Wi-Fi LED Ampul

Odanızda kullanacağınız ampulün akıllı olmasını istiyorsanız Tp-Link’in WiFi üzerinden bağlanabileceğiniz ampulünü tercih edebilirsiniz. Tek bir alan yerine tüm odanın ambiyansını belirleyebilen bu akıllı ampul, ışık seviyesi ayarı gibi özelliklere sahip. 806 lümene kadar ulaşabilen akıllı ampul, aynı zamanda ev güvenlik sistemine de sahip.

Evde olmadığınızda ışığı rastgele aralıklarla açıp kapatarak evde biri varmış izlenimi yaratmak mümkün. Ayrıca Tapo ekosistemi ile tüm ışıkları tek yerden kontrol edebilirsiniz. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

 

Uygulama üzerinden kontrol edebileceğiniz ampul: Xiaomi Yeelight Akıllı Ev Led Akıllı Ampul

Xiaomi’nin akıllı ampulü Yeelight Smart Home, telefonunuzdan kontrol edebileceğiniz bir ampuldür. 800 Lümen üretebilen bu akıllı ampul, Mijia uygulaması üzerinden kontrol edilebiliyor. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Modern evlerin vazgeçilmezi: Govee LED Gömme Lamba (4 Adet)

Toplamda 4 adet gömme lambadan oluşan bu LED ışık, ortam ışıklarını seven ve bu konuda para harcamaktan çekinmeyen bireylerin tercihi olabilir. Her biri 850 lümen ışık gücüne sahip olan ışıklar, Google Home ve Alexa gibi asistanlar tarafından kontrol edilebiliyor. 65 sahne moduna sahip olan ışıklar, yüzde 1’den yüzde 100’e kadar ayarlanabilir ışık sunuyor. Geceleri ışığı kısıp gece lambası olarak kullanırken uyanık olduğunuz saatlerde ışığı tam performansta kullanabilirsiniz. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Her yerde ışık olsun isteyenler için: Philips Hue GO V2 (Bluetooth Özellikli)

Philips’in çanak tasarımlı taşınabilir ışığı Hue GO V2, kendi piliyle istediğiniz yerde mükemmel ortamlar yaratmanıza olanak tanır. Ürün üzerinde bulunan uzaktan kumanda ile özel ışık sahneleri oluşturabilir, doğal ışık efektleriyle bu ışığa bağımlı olacaksınız.

İster akşam yemeği yerken, ister orman kampında sevgilinizle çadırda otururken kullanın, Philips Hue GO V2’nin tek pille 18 saate kadar dayanan ışık performansı ihtiyaçlarınızı karşılayacak. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Odanızda dik bir zemin aydınlatması istiyorsanız: Philips Hue Gradient Signe Akıllı Led Zemin Lambası

Son dönemde Philips’in ışık alanında oldukça başarılı ürünler çıkardığını görüyoruz. Bu nedenle birçok Philips Hue serisi ürün listemize girmiştir. Philips Hue’nun taban lambası Gradient Signe odanızın ambiyansını kökten değiştirecek ürünler arasında yer alıyor. Philips Hue serisinin renkleri kusursuzca karıştırma özelliği bu modelde de çok iyi çalışıyor. Çalışmayı daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Odanın tüm görüntüsünü değiştirecek: Philips Hue WCA Centura Smart Gömme 3’lü Spot Işığı

Philips HUE serisinde odanın ambiyansını değiştirecek bir diğer ürün ise akıllı gömme spot lambalar. Toplamda 3’lü olarak tek pakette gelen bu spotlar, ayarlanabilir yapısıyla istediğiniz alanda mükemmel ambiyans aydınlatması sağlayabilir. Ürünü daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Philips HUE ekosistemini bağlamak için: Philips Hue Liaison Bridge

Philips HUE eksiksiz bir ekosisteme sahiptir. Ekosistemin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. Elbette bu ekosistemi birbirine bağlamak için bir iletişim köprüsüne ihtiyacınız var. Bu iletişim köprüsü sayesinde evinizde satın aldığınız tüm Philips Hue cihazlarını tek noktadan kontrol edebilirsiniz. Ürünü daha yakından incelemek için buraya tıklayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu