Haber

Mustafa Dalcı: “İnşallah Gençlerbirliği’ni biz bu sene mutlaka ve mutlaka bu ligde tutacağız”

Gençlerbirliği Teknik Yöneticisi Mustafa Kolcu, kadronun ligdeki durumuyla ilgili, “Biz bu mücadelenin içinde her anlamda dimdik duracağız, güçlü olacağız ve buradan başarılı bir şekilde çıkacağız. İnşallah Gençlerbirliği’ni biz bu sene mutlaka ve mutlaka bu ligde tutacağız” diye konuştu.

İlhan Cavcav Tesisleri’nde Teknik Direktör Mustafa Dalcı yönetiminde ilk 20 dakikası basına açık olan bölümde yapılan çalışma saat 12.00’de başladı. Isınma koşusuyla başlayan idman, uyum çalışmasıyla devam etti. Daha sonra basına kapalı kısımda ise kadronun 5’e 2 top kapma ve dar alanda çeşitli pas organizasyonlarında bulunduğu öğrenildi. Antrenman öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Teknik Direktör Mustafa Dalcı, Gençlerbirliği’nin bir kültürü olduğunu vurgulayarak, “Türk futbolunda sahiden kıymetli bir yeri var. Pozisyon prestiji ile şuan da sıkıntı bir durumda. Lakin liderimizle muhakkak istişarelerimizi yaptık. Yapılması gereken aksiyonları kesinlikle idare ile birlikte en kısa müddette kesinlikle yapacağız. Bulunduğumuz bu durumdan bir an evvel kurtulmak ismine yapılması gereken neyse grubum, ben, futbolcular, idaremiz ve liderimizle birlikte kesinlikle hakikat işler yapacağımızı düşünüyoruz. Alışılmış ki gerçekçi olmak lazım. Şuanda da birinci yarının bitmesine altı maç var. Mevcut takımımızla bulunan bu altı maçta şahsen ben ve grubum bütün puanlara talibiz” dedi.

“İnşallah Gençlerbirliği’ni biz bu sene kesinlikle ve kesinlikle bu ligde tutacağız”

Bu hafta oynanacak olan Altay maçının kendileri için çok önemli olduğunun altını çizen Dalcı, sözlerine şöyle devam etti:

“Oyuncularımızla oturup, onlardan neler istediğimizi, neler yapabilmeleri gerektiğini daima görüşmeye ve çalışmaya başladık. Bunu gerek görsel, gerek küçük toplantılar, gerekse de saha da çalışmalarımızla anlatmaya çalışıyoruz. Oyuncular da gerçek tepki gösteriyor. Şöyle bir gerçek var; evet her şey sıkıntı mu güç. Güç olan şeyler hoştur sonucunda. Biz bu gayretin içinde her manada dimdik duracağız, güçlü olacağız ve buradan başarılı bir halde çıkacağız. İnşallah Gençlerbirliği’ni biz bu sene mutlaka ve mutlaka bu ligde tutacağız.”

Barış Alıcı: “Umarım hocamız için de bizim için de hayırlı olur”

Spor Toto 1. Lig’in son iki karşılaşmasında uğraş manasında uygun bir tepki gösterdiklerini söyleyen Barış Alıcı, “Mustafa hocamızın gelişi ile birlikte çıkış yakalayacağımıza inanıyorum. Hocamızın da geçen sene yaptıkları ortada. Şampiyon bir gruptan geldi bize. Umarım Mustafa hocamız ve takımımızla bir arada hoş bir sinerji yakalayacağımızı düşünüyorum. Devre ortasında da tabi, o bahisleri biz şuan bilemiyoruz. İdarenin bildiği bir durum. Transfer de açılırsa, çok daha güçlü bir takım kurulursa; ben bu kadronun şuan ki durumundan çok daha hoş yere geleceğini düşünüyorum. Bunu da yapabilecek potansiyele sahip bir takımız. Umarım hocamız için de bizim için de güzel olur. Bizler de futbolcu kümesi olarak saha içinde skora da yansıtıp hoş sonuçlar alırız” diye konuştu.

Muhammed Bayır: “İnşallah Mustafa Hoca ile de en yakın vakitte galibiyetle puan serisine başlarız”

Uzun süredir devam eden mağlubiyet serisi olduğunu hatırlatan takım kaptanı Muhammed Bayır, “Tabii ki bu ister istemez moral bozuyor lakin biz koşulların bu türlü olacağını transfer kapalı olduğundan beri biliyorduk. O yüzden gayretimizden hiçbir vakit ödün vermedik vermeyeceğiz de. Artık de yeni bir hocamız geldi. Doğal ki onun da bize gücü ile olumluluğu ile tekrar bir hava yakalayıp en azından kısa vadeli de olsa galibiyet ve puanlar almak istiyoruz. İnşallah Mustafa Hoca ile de en yakın vakitte galibiyetle puan serisine başlarız” tabirlerini kullandı. – ANKARA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu