Ekonomi

Kayseri OSB’den Kahramanmaraş OSB’ye yardım eli

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kayseri OSB Heyeti, Kahramanmaraş OSB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nohutlu ve Kahramanmaraş OSB Bölge Müdürü Bölge Müdürü Hasan Köse ile bir süre görüşerek Kahramanmaraş OSB için yapılabilecek çalışmalar ve talepler hakkında bilgi aldı.

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın, ziyarette yaptığı açıklamada, deprem felaketinde hayatını kaybeden tüm vatandaşlara Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar dilediğini belirtti. Yalçın, fabrikaları zarar gören sanayicilerin de bir an önce yaralarını sararak yeniden üretime başlamaları temennisinde bulundu.

Kayseri OSB olarak Kahramanmaraş OSB’nin yanında olduklarını belirten Önder Yalçın, “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız ile ana kuruluşumuz OSBÜK’ün yaptığı eşleştirme ile Kahramanmaraş OSB ile ‘Kardeş OSB’ olduk. Kahramanmaraş OSB’deki sanayicilerimizin acil ihtiyaçlarının karşılanması için neler yapılabileceğini öğrenmek için bu ziyareti gerçekleştirdik. Kahramanmaraş OSB yönetimi ile birlikte çalışarak depremin yaralarını sarmaya çalışacağız.”

Kahramanmaraş OSB Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Nohutlu, Kayseri OSB yönetiminin ziyareti için teşekkür etti. Nohutlu, Kahramanmaraş OSB’de çarkların sağlam bir şekilde dönmesi için çalışacaklarını vurguladı.

KAYSERİ OSB HEYETİ ELBİSTAN’DA KAYSERİ VALİSİ ÇİÇEK İLE BULUŞTU

Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, Kahramanmaraş OSB ziyaretinin ardından Elbistan’da Koordinatör Vali olarak görev yapan Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’i ziyaret etti.

Kayseri Valisi Gökmen Çiçek’ten Elbistan’daki son durum hakkında bilgi alan Kayseri OSB heyeti, yapılabilecek yardımlar hakkında görüş alışverişinde bulundu. Kayseri OSB Başkanı Mehmet Yalçın ve yönetimi, Vali Gökmen Çiçek ile birlikte Elbistan merkezde konteyner market ve konteyner kent kurulması çalışmalarını yerinde inceledi.

evren-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Ankara evden eve nakliyat
Başa dön tuşu