Haber

Kanada’da 155 bin memur greve gitti

Kanada genelinde federal hükümet dairelerinde çalışan 155.000 kamu görevlisi, hükümet ve sendikanın ara dönem görüşmelerinde anlaşmaya varamaması üzerine greve gitti.

Kamu sendikalarının en üst kuruluşu olan Kanada Kamu Hizmeti Derneği’nin (PSAC) Lideri Chris Aylward, Ottawa’da düzenlediği basın toplantısında, üyesi olan 155 binden fazla federal kamu görevlisinin müzakerelerinde anlaşmaya varamadığını belirtti. federal hükümet ile.

Üyelerinin grevinin bugün yerel saatle 12.01’de başladığını kaydeden Aylward, “Aramızda hala mesafeler var ama hala umutlu olduğumuz için masada kalıyoruz. Amacımız anlaşmaya varmak. Üyelerimiz hazır. iyi, nezih ve adil bir toplu sözleşme için mücadele.” sözünü kullandı.

Ülke genelinde 250’nin üzerinde grev sınırı belirleyeceklerini belirten Aylward, pazarlık masasında tartışılan bahislerin detaylarını açıklamayacağını ancak kilit sorunlar çözülene kadar sendikanın grevde kalacağını belirtti.

Kanada Hazine Bakanlığı, hükümet adına yaptığı açıklamada, hükümetin “bir anlaşmaya varmak için elinden gelen her şeyi yaptığını, ancak sendikanın, hükümetin Kanadalılara hizmet verme yeteneğini ciddi şekilde etkileyecek taleplerde ısrar etmeye devam ettiğini” söyledi.

Kamu görevlilerinin grevleri, başta vergi daireleri ve pasaport işlemleri olmak üzere 23 farklı federal kamu hizmetini sekteye uğratacak.

habermezitli.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu