Haber

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü Fırınları Denetledi

Haliliye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü fırınları için yaptığı kontrollerde ruhsat, hijyen, ağırlık ve baca denetimlerini de gerçekleştirdi.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, ilçe genelinde gıda satışı yapan işyerlerine yönelik denetim faaliyetlerini artıran Zabıta Müdürlüğü, Belediye Başkanı Mehmet Canpolat’ın talimatıyla bölge genelinde faaliyetlerini sürdürüyor.

Vatandaşların sağlığı için gıda satışı yapan işletmeler başta olmak üzere yoğunluğun yüksek olduğu işletmelere öncelik veren gruplar, ilçe genelindeki pide fırınlarını denetledi. Gıda ve Tarım İl Müdürlüğü grupları ile koordineli olarak yürütülen kontrollerde özellikle hijyen, işyeri ruhsatı ve ekmeklik kilo denetimleri yapıldı. Vatandaşa daha kaliteli ekmek ulaştırabilmek için kontrollerini titizlikle yürüten gruplar, gelen isten vatandaşların rahatsız olmaması için özellikle yaz aylarında bacaların sağlıklı çalışıp çalışmadığını inceledi. bacadan dışarı ve çevre kirliliğini önlemek için.

Denetimlerde herhangi bir aksilikle karşılaşmayan gruplar, kurallara uymaları ve duyarlı olmaları konusunda uyarıda bulunurken, kurallara uymayan işletmelerin cezalandırılacağını belirtti.

Açıklamada, vatandaşların karşılaştıkları aksilikleri 444 22 63 numaralı İletişim Merkezi’ne bildirmeleri halinde gerekli kontrollerin yapılacağı kaydedildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu