Haber

Elazığ’da Filistin için gıyabi cenaze namazı kılındı, Gazze için imza kampanyası başlatıldı

Filistin’in Elazığ kentinde hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı

Gazze’ye gitmek için imza kampanyası başlatıldı

ELAZIĞ – İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarında hayatını kaybedenler için Elazığ İzzetpaşa Camii’nde gıyabi cenaze namazı kılındı. Daha sonra “7’den 77’ye Gazze’deyim” başlıklı imza kampanyası başlatıldı.

Elazığ İzzetpaşa Camii’nde öğle namazının ardından Filistin’de hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. İsrail saldırısında hayatını kaybeden Filistinliler için kılınan gıyabi cenaze namazının ardından İl Müftüsü İrfan Üstündağ ve cemaat dua etti. Namazın ardından sivil toplum kuruluşları adına basın açıklaması yapan 73 Kurtuluş Kuşağı Baskıncıları Sivil İnisiyatif Küme Koordinatörü Ahmet Tanrıverdi, 75 yıldır işgal altında olan Filistin’de şu ana kadar yüz binlerce insanın hayatını kaybettiğini belirtti.

Kılınan cenaze namazının ardından 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda kurulan stantlarda “7’den 77’ye Gazze’deyim” imza kampanyası başlatıldı. 73 Selamet Kuşağı Akıncılar Sivil İnisiyatif Kümesi öncülüğünde kentte faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşu temsilcilerinin katılımıyla başlatılan kampanya vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Koordinatör Ahmet Tanrıverdi, basın açıklamasında, 1974 yılında Kıbrıs Harekatı’na destek için imza kampanyası başlattıklarını hatırlatarak, “73 Kurtuluş Kuşağı Akıncıları ve Elazığ Akıncıları Derneği olarak ‘Ben’ imza kampanyasıyla kalbimizdeyiz” dedi. Gazze’de 7’den 77’ye kadar varım.” “Gönlümüzün ve cihad bilincimizin Filistin’de olduğunu göstermek için imza kampanyası başlattık. Bu kampanyayla, ‘Filistin yalnız değildir’, ‘Gazze terk edilmemiştir’ diyerek dünyaya haykırıyoruz.”

İmza kampanyasının ilk olarak Elazığ’da başlatıldığı ve yarın İstanbul’da devam edeceği öğrenildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu