Haber

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, haberle ilgili yerel bir internet sitesinden açıklama yaptı.

Efeler Belediye Başkanı Mehmet Fatih Atay, yerel bir internet sitesinde yer alan habere ilişkin yaptığı açıklamada, “Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı vektör kontrol birimi, bilimsel yöntemlerle yılın 12 ayı kent zararlılarıyla mücadeleye devam ediyor.”

Başkan Atay yaptığı açıklamada, “18 Temmuz 2023 tarihinde yerel bir internet sitesinde yayınlanan haber, isimsiz bir ifadeyle uzman görüşü teziyle kamuoyunu karalama ve yanıltma amacı güden dezenformasyon içermektedir. alın terine açık bir saygısızlıktır, sivrisinek, karasinek, pire, fare, hamam böceği gibi şehir haşereleriyle mücadelede 10 yıldır uygulanan bir yöntemin sadece onları karalamak amacıyla etkisiz kaldığını göstererek halkı yanıltmaktadır. haşere sayısının azalmasına yardımcı olan bir ilaç) Olaydan haberi olmaması bile haberin amacını ortaya koymakta ve vahameti ortaya koymaktadır.Ayrıca vatandaşlar tarafından gerekçe ile kapatılan rögar kapakları saha çalışmaları sırasında kokuya neden oldukları, gaz sirkülasyonunu engellememek için sahada görev yapan işçilerimiz tarafından açılarak vatandaşlar konu hakkında bilgilendirilmektedir.Bu çalışmalara hiçbir vatandaşımızdan olumsuz tepki verilmemektedir. aksine sahada görev yapan arkadaşlarımız özverili çalışmaları ile vatandaşlarımız tarafından takdir edilmektedir.

Efeler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı vektör kontrol birimi, yılın 12 ayı boyunca bilimsel teknikler kullanarak kent zararlılarına karşı çalışmalarını sürdürüyor.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu