Haber

Edirne Emniyet Müdür Yardımcısına Uyuşturucu Davasından Hapis Cezası

EDİRNE eski Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Ağsakal, yargılandığı uyuşturucu davasından 18 yıl 4 ay, diğer 3 sanık ise 9’ar yıl 2’şer ay hapis cezasına çarptırıldı.

Edirne’den Yunanistan’a açılan Pazarkule Sınır Kapısı’nda, gümrük ekiplerince Türkiye’ye giriş yapan 34 FYE 532 plakalı kamyonetin gizli bölmesinde şüpheli olarak yapılan aramada 13 kilo 250 gram esrar ele geçirildi. Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nca yürütülen soruşturma kapsamında uyuşturucu maddeden Ahmet Uygur, Serkan Aydoğu ve Birol Eroğlu ile yardım ettiği iddia edilen eski Edirne Emniyet Müdür Yardımcısı Zeki Ağsakal tutuklandı. uyuşturucu tacirleri gözaltına alındı. İşlemlerin ardından adliyeye sevk edilen şüphelilerden Uygur, Aydoğdu ve Eroğlu tutuklanırken, Zeki Ağsakal ev hapsine alınıp adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığı’nın hazırladığı iddianamede sanıklar hakkında 30 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. Kararın duruşması bugün Edirne 1. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Duruşmada tutuklu sanıklar ve ev hapsi verilen Ağsakal da hazır bulundu. Savunmasını yapan Ağsakal, kendisine isnat edilen suçu kabul etmediğini belirterek beraatını istedi. Ağsakal’ın avukatı da iddialara ilişkin somut bir delil bulunmadığından müvekkilinin beraatını talep etti. Tutuklu üç sanık, aktif pişmanlıktan yararlanmak istediklerini belirterek tahliye talebinde bulundu.

Mahkeme heyetinin verdiği kısa aranın ardından Zeki Ağsakal, ‘ruhsatsız veya ruhsatsız uyuşturucu veya uyarıcı madde imal etmek, ithal etmek veya ihraç etmek’ suçundan 18 yıl 4 ay hapis cezasına çarptırıldı. Diğer sanıklar Ahmet Uygur, Serkan Aydoğu ve Birol Eroğlu ise etkin pişmanlık hükmünden yararlanarak 9’ar yıl 2’şer ay hapis cezasına çarptırıldı ve adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu