Yaşam

Depremi komşularının yardımıyla atlatan Arda Ayten, günler sonra girdiği evinin son halini paylaştı.

6 Şubat’ın merkez üssü Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremler 10 ilimizde ağır tahribata yol açtı. 2019 yılında Kim Milyoner Olmak İster yarışmasına katılan ve 1 milyon TL kazanan Arda Ayten, Hatay’daki evinde depreme yakalandı. Dolabı devrilen Ayten, komşularının yardımıyla kurtarıldı. Depremin ardından depremzedelere yardım etmeye çalışan Ayten, günler sonra evine girdi.

YOK EDİLEN EŞYALARI PAYLAŞ

Odasındaki devrilmiş dolabın fotoğrafını Instagram hesabından paylaşan Ayten, “Altında olduğum dolaplar arkadaşlar” dedi. Ünlü isim, Milyoner’de kazandığı paralarla aldığı kitapların bulunduğu kütüphaneyi de paylaşarak, “Milyoner’den kazandıklarımla kurduğum kitaplığımdı. defalarca. Umarım kitaplarımı kurtarabilirim. 20 yıllık bir çabaydı.”

DEPREMDE HAYATLARINI ANLATTI

Geçtiğimiz günlerde sarsıntı anı ve sonrasında yaşadıklarını Instagram hesabından paylaşarak paylaşan genç isim, şu sözleri kullanmıştı: “Saat 04.00 sıralarında uyuyordum. Uyanmama az kalmış olmalı. Annemin ‘Arda’sı” Arda?’ Gözlerimi açar açmaz dolabın kapaklarının üzerime düştüğünü fark ettim, kendimi korumaya çalışarak dolaba karşı direndim, açılan kapıdan annem beni çağırırken dolabın altında sıkışıp kaldım.

“ÖLÜLERE SAYDIĞIMI SÖYLEYECEK DİLİM YOK”

“Olayları tahmin etmeye başlayınca bana ihtiyaç duyulacağını anladım. Annemi ve komşumuzu arabada bırakıp onlara bir inanç yeri bulmalarını söyleyip hastanenin acil servisine bıraktım. İçeri girdim. Resüsitasyon odasında hızla bir ekip oluşturduk. Yavuz ve Hasret hocalarımız eşliğinde gelen hastaları değerlendirip hayatta olup olmadıklarını anlamaya çalışıyorduk. “Dün ben görevdeyken kimse gelmedi. bu resüsitasyon odasına düştü. Ancak artık bana gelen her hastaya ilk tedaviyi biz yapıyorduk. Kendime göre ölüleri saydım. söyleyecek sözüm yok Kimisini beşli sedyeyle, kimisini sedyeyle taşıdık.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu