Ekonomi

Çinli elektrikli kamyon üreticisi Windrose Technology, ABD’de halka arza hazırlanıyor

Çinli elektrikli kamyon üreticisi Windrose Technology, gelecek yıl ABD’de halka arz için hazırlıklara başladı.

Windorse Technology’nin kurucusu ve CEO’su Wen Han, Bloomberg News’e şirketin halka arz için yatırım bankalarını seçtiğini ve en az 200 milyon dolar toplamayı hedeflediğini söyledi. Gelirler Windrose’un otonom sürüş teknolojisiyle donatılmış sıfır emisyonlu kamyonlarının araştırma, geliştirme ve üretimine harcanacak.

Han, Windrose’un halka arz öncesi turda 100 milyon dolar topladığını ve diğerlerinin yanı sıra FountainVest Partners Co., Yunqi Partners ve GSR Ventures Management Co.’dan yatırımcılara liderlik ettiğini söyledi. tarafından desteklendiğini söyledi.

Şirket, Tesla Semi’nin son rakibi olarak gördüğü kamyonlarını 2024 yılında müşterilere teslim etmeye başlamayı planlıyor. Han’a göre şirket, şimdiden ABD’den 1.000, Çin’den ise 500 sipariş aldı. Şirket, kamyonlarının 35 dakikada yüzde 65’e kadar şarj edilebilen akülerle tam yük taşıyarak 600 kilometre yol kat edebileceğini söylüyor.

Windrose, araçlarını Çin ve Hong Kong’da spor malzemeleri perakendecisi Decathlon SA, emlak firması Goodman Group ve Kerry Logistics Network Ltd gibi şirketlerle test ediyor.

Forex Haber Merkezi

ezine-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu