Haber

Çarşamba rekor sıcak geliyor

Sıcak havalar hem dünyada hem de Türkiye’de rekora doymuyor. Sıcaklık bu hafta yine 40 derecenin üzerine çıkacak. Orhan Şen, “Bugün İstanbul’da sağanak yağmur bekleniyor. Çarşamba, Türkiye’de bu yılın en sıcak günü olacak” dedi.

Hürriyet gazetesinde yer alan habere göre Şen, Çarşamba için çok sıcak bir uyarıda bulundu. Şen, “Batıda yüksek sıcaklık devam ediyor. Pazartesi günü ortalamaya dönecek ve İstanbul’un kuzey ve doğusunda gök gürültülü sağanak yağış olabilir. Çarşamba çok sıcak bir gün. Marmara, Ege ve Akdeniz Bölgeleri bu yılın en sıcak gününü yaşayacak.

Yer seviyesinde çok sıcak hava var. Yüksek seviyelere (2 bin-3 bin metre) ulaşacak daha soğuk hava, şiddetli yağış ve hortumlara neden olabilir. Tıpkı Bosna Hersek’te olduğu gibi. Bu kaideler önümüzdeki hafta Perşembe ve Cuma günleri Batı Karadeniz kıyılarında sağlanabilir. Hemen uyaralım. Sıcak çarpmalarının geri dönüşü olmayan sonuçları vardır. O yüzden çarşamba günü işiniz yoksa dışarı çıkmayın. Dışarı çıkacak olsalar bile şapka, gözlük ve açık renk bol giysiler giymelidirler” dedi. (KAYNAK)

keciborlu-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu