Haber

Bursa’da Kur’an kursu öğrencileri için bilek güreşi turnuvası düzenlendi

Bursa’da Yeni Temenyeri Camii’nde Kur’an kursunda yetişen çocuklar için bilek güreşi turnuvası düzenlendi. Turnuvaya katılan çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Bursa’nın Yıldırım ilçesindeki Yeni Temenyeri Camii’nde yaz aylarında Kur’an kursuna gelen çocuklar için İrfan Genç. Spor ve İzcilik Kulübü bir bilek güreşi turnuvası düzenledi. Bilek güreşinin kuralları öğretilen çocuklar daha sonra akranlarıyla gruplandırılarak turnuva gerçekleştirildi. Turnuvada dereceye giren çocuklara forma verilirken, turnuvaya katılan diğer çocuklara şapka verildi.

Din eğitimi sportif faaliyetlerle eğlenceli hale getiriliyor

Çocuklara verilen din eğitiminin yanı sıra sportif faaliyetlerin dersleri daha eğlenceli hale getirdiğini belirten caminin imam hatibi, “Dinî bilgilerin yanında spor faaliyetleri de yaparak bu süreci eğlenceli hale getirmek için bu tür faaliyetleri yapıyoruz. yaz döneminde.”

Kuran okumayı öğreniyorlar, spor yapıyorlar

İrfan Gençlik Spor ve İzcilik Kulübü Teknik Direktörü Akif Karaçavuş, yaz döneminde sportif faaliyetler düzenleyerek çocukların camiye gelmesini hedeflediklerini belirtti. “Camiye gelmelerinin etkileyici bir aktivite olacağını düşündük. Bu aktivite Türkiye’de bir ilk. Gençlerimizin cet sporlarımızla tanışmasını ve bilek güreşi eğitimi almasını hedefliyoruz” dedi. – BURSA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu