Ekonomi

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik: Engel yok

İYİ Parti’nin Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığına yaptığı itirazın ardından DEVA Partisi ve Vatan Partisi de itiraz etti.

Partiler, itiraz dilekçelerini YSK’ya sunarken, Erdoğan’ın geçici aday listesinden çıkarılmasını talep etti. Erdoğan’ın iki dönem Cumhurbaşkanlığı yaptığını belirten partiler, adaylığının Anayasa’ya aykırı olduğunu belirtiyor.

“Adaylık başvurusu usulüne uygun olarak yapıldı”

Üç partiden gelen itiraz dilekçesine ilişkin AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Erdoğan’ın adaylığına herhangi bir itiraz olmadığını belirterek şu açıklamayı yaptı:

“Cumhurbaşkanımızın bu seçimlerde yeniden aday olduğunu aylar öncesinden duyurmuştuk. Adaylık başvurusu usulüne uygun olarak yapılmıştır.

Çelik, “Cumhurbaşkanımızın adaylığı tartışmasının hukuki olmadığını, hukuk dışı yollarla siyasete yön vermeye çalışan kötü huyların tekerrür ettiğini gösteriyor.” Mesajını paylaşan Çelik, “Bu tür söylemler, siyaset inşa etmeye çalışan masaların batılı ortağının ‘Sabih Kanadoğlu zihniyeti’ olduğunu ve bu tartışmaların vesayet zihniyetinden beslendiğini ortaya koyuyor.” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu