Teknoloji

AB Amazon’u engelliyor!

The Wall Street Journal’a göre Avrupa Birliği, Amazon.com’un robot elektrikli süpürge üreticisi iRobot’u 1,4 milyar dolara satın almasını engellemeyi planlıyor.

WSJ, Amazon’un Perşembe günü Avrupa Yönetim Kurulu yetkilileriyle yaptığı toplantıda anlaşmanın muhtemelen reddedileceği konusunda bilgilendirildiğini bildirdi.

Avrupa Kurulu’nun web sitesinde yer alan güncellemeye göre ABD’li teknoloji devi, rekabet düzenleyici kurumun, anlaşmanın robot elektrikli süpürge pazarındaki rekabeti kısıtlayabileceği yönündeki endişelerini gidermek için 10 Ocak’a kadar bir çözüm sunmadı.

Matt Schruers, teknoloji lobi grubu Bilgisayar ve İletişim Endüstrisi Birliği’nin lideri. “Amaç ev robotu sektöründe daha fazla rekabet sağlamaksa bunun hiçbir anlamı yok. “Bu anlaşmanın engellenmesi tüketicilere daha az seçenek bırakabilir ve düzenleyiciler bu gerçeği halının altına süpüremez.”söz konusu.

AB’nin rekabet gözlemcisi olarak görev yapan Avrupa Komisyonu’nun anlaşmayı onaylamak veya reddetmek için 14 Şubat’a kadar süresi vardı.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu