Teknoloji

YouTube’un Reklam Engelleyicileri Yasaklayacağı Anlaşıldı

Dünyanın en tanınmış çevrimiçi görüntü platformu Youtube Kritik bir gelişme yaşandı. YouTube’un bazı kullanıcılara bildirimler gönderdiği ve yakın gelecekte reklam engelleyici uygulamaları yasaklayacağı ortaya çıktı. Yani reklam engelleme hizmetleri YouTube’da. çalışmayacak.

Söz konusu sorun Reddit’te ortaya çıkmış ve Google için çalışan moderatörler tarafından ele alınmıştır. onaylanmış . Görünüşe göre YouTube, kademeli olarak tüm kullanıcıları Premium abone olmaya zorlayacak. Bilindiği üzere YouTube’u ücretsiz olarak kullanmak isteyen kullanıcılar, özellikle kısa görsellerde görselin kendisinden çok reklam izliyorlardı. YouTube için yakında bu durumu önleyen hizmetler devre dışı bırakılacak.

İşte YouTube’un bazı kullanıcılara gönderdiği bildirim:

“YouTube’da reklam engelleyicilere izin verilmez

  • Bir reklam engelleyici kullanıyor olabilirsiniz.
  • Reklamlar, YouTube’u milyarlarca kullanıcı için ücretsiz kılar.
  • YouTube Premium ile reklamsız bir deneyim yaşayabilirsiniz. Öte yandan içerik oluşturucular, aboneliğiniz üzerinden ekstra ödeme alabilir.”

Bildirinin çevirisinde de görebileceğiniz gibi; Bu bildirim ile YouTube, Premium’un avantajlarını anlattı ve kullanıcıları YouTube Premium abonesi olmaya davet etti. Aslında bu bir davetten daha fazlası. zorlanmadı . Çünkü reklam engelleme uygulamalarını devre dışı bırakmak, YouTube’daki reklamlardan kurtulmak anlamına gelir. hiçbir yolu olmayacakaraç.

Mevcut YouTube Premium fiyatları için:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu