Yaşam

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektörü Fatih Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Fatih Yılmaz’ın Eğitimi Nedir?

Rektör atamalarının Resmi Gazete’de açıklanmasının ardından Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nin yeni rektörü Fatih Yılmaz gündeme geldi. Filoloji alanında uzman olan rektörün hayatı birçok kişi tarafından merak ediliyor. Peki Fatih Yılmaz kimdir, kaç yaşında, nerelidir? Fatih Yılmaz’ın eğitimi nedir? Hangi görevleri üstlendi? Detaylar içeriğimizde?

Fatih Yılmaz kimdir?

1974 yılında Tokat’ta doğan Fatih Yılmaz, 1997 yılında Atatürk Üniversitesi İngiliz Dili ve Edebiyatı bölümünden başarı ile mezun olmuştur. Bilkent Üniversitesi’nde İngilizcenin Yabancı Dil Olarak Öğretimi alanında yüksek lisansını tamamlamıştır.

2004 yılında yüksek lisansını tamamlayan Yılmaz, Polonya’da Jagiellonian Üniversitesi’nde Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi alanında doktorasını tamamladı.

Daha sonra üniversitenin Türkoloji bölümünde yaklaşık 6 yıl öğretim görevlisi olarak çalıştı. Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulunda müdür olarak çalıştı. TÖMER Müdürü, Yabancı Diller Bölüm Başkanlığı ve Öğrenci Koordinatörlüğü görevlerinde de bulundu.

Bir süre Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi’nde Türkçe Eğitimi Bölüm Başkanlığı görevinde bulunan Yılmaz, yeni kararla aynı üniversitenin rektörlüğüne atandı.

Yeni rektörün çeşitli dergilerde yayınlanmış çok sayıda makalesi bulunmaktadır. Bir süre bire bir editörlük yaptı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu