Ekonomi

Piyasa Gurusu Mike McGlone, Bitcoin hakkında uyarıyor!

Kripto para piyasasının değerli isimlerinden Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) 2018 için emsal bir taban seviyesi belirlediğini ancak farklı makroekonomik koşullar doğrultusunda hareket ettiğini belirterek kripto yatırımcılarını uyardı.

Bloomberg’in kıdemli makro stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in (BTC) 2018 için bir taban seviyesi belirlediğini ancak çok daha farklı bir makroekonomik koşullar doğrultusunda hareket ettiğini belirterek kripto para yatırımcılarını uyardı.

“Bitcoin 2018’e benzer ilerliyor”

Scott Melker ile konuşan Bloomberg analisti Mike McGlone, Bitcoin’in son adım adım rallisini 20.000 $ aralığıyla karşılaştırdı ve BTC 2018’de 5.000 $’ı gördü;

Küresel bazda, likidite hala piyasadan iyi nedenlerle (tarihsel olarak, eşi görülmemiş bir şekilde) çekilmektedir. Hisse senetleri ve riskli varlıklar yükselirse bu likiditenin merkez bankaları kaynaklı olarak sınırlı kalması daha muhtemel görünüyor. Size gösterdiğim grafikte, 2018’de 5.000$ civarındayken 20.000$ civarında potansiyel bir dip oluşumu var. Ortadaki en büyük fark, size beyazla gösterdiğim federal fon vadeli işlem süreçleri. O zamanlar Fed gerçekten gevşemeye başladı, dibe vurduk, yükseldik ve ardından 2019’da sert bir düşüş yaşadık.”

“Bitcoin’de yükseliş devam etmeyebilir”

McGlone, önde gelen kripto para birimi BTC’nin, güçlü makro koşullar ve Federal Rezerv’in (Fed) riskli varlıklar üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturan faiz oranlarını yükseltme politikası nedeniyle yükselmeye devam etmeyeceği konusunda uyardı. Bitcoin’in rallisinin devam etmeyeceğinin bir göstergesi olarak NASDAQ’ın 200 haftalık hareketli ortalamasının altına düşme ihtimalinin olduğunu belirtti.

NASDAQ 200 haftalık hareketli ortalamasında. NASDAQ için 200 haftalık hareketli ortalamanın hesaplanabilmesinden bu yana bu seviyeyi yalnızca üç kez geçtik. Ve bu her gerçekleştiğinde, Fed rahatlıyor gibiydi. En doğru son örnek 2008’di. Fed agresif gevşeme yapıyordu. Şimdi agresif bir şekilde sıkılaşıyor. Yani baktığınız zaman hiçbir pazar için çok heyecanlanmanız mümkün değil. Biraz zaman ayırman gerekiyor. Büyük resim, evet, gerçekten de Bitcoin için bir yükselişe işaret ediyor, ancak bana göre bu, bir ayı piyasası olduğunu bildiğimiz bir pazarda geri döndüğümüz ve Fed’in ‘Üzgünüm, sandbox’ı alıyoruz’ dediği benzeri görülmemiş bir ortam. uzakta, size geri vermiyoruz.’

McGlone’un gösterdiği gibi, 2022 boyunca NASDAQ’nın Bitcoin ile oldukça ilişkili bir biçimde ilerlediği ve neredeyse her zaman bire bir yönde hareket ettiği görüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu