Haber

Nafia Kuş, Muhammed Emin Yıldız ve Emre Kutalmış Ateşli, Dünya Şampiyonası’nı tamamladı

Dünya Taekwondo Şampiyonası’nın dördüncü gününde tatamiye çıkan Nafia Kuş, Muhammed Emin Yıldız ve Emre Kutalmış Ateşli turnuvaya veda etti.

Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından Meksika’nın Guadalajara kentinde düzenlenen şampiyonanın dördüncü gününde bayanlar +73 ve erkekler 74 ile +87 kiloda karşılaşmalar yapılırken, Türkiye’yi Nafia Kuş, Muhammed Emin Yıldız ve Emre Kutalmış Ateşli temsil etti.

Kadınlar +73 kiloda mücadele eden Nafia Kuş, ilk turu maç yapmadan geçtikten sonra son 16 turunda Çin’den Lei Xu’yu yenerek çeyrek finale yükseldi. Nafia Kuş, çeyrek finalde Avusturya’dan Marlene Jahl’e mağlup olarak yarı finale çıkma şansını kaybetti.

Türkiye’yi erkekler 74 kiloda Muhammed Emin Yıldız, birinci cinste Trinidad Tobago’dan Isiah Pollard’ı, ikinci cinste ise Kosova’dan Arbnor Bajra’yı yenerek ismini son 16 tipine yazdırdı. Yıldız, son 16 cinsinde ise Gürcistan’dan Zurab Kintsurashvili’ye mağlup olarak şampiyonaya veda etti.

+87 kiloda tatamiye çıkan Emre Kutalmış Ateşli, birinci tipi maç yapmadan geçtikten sonra ikinci cinste Ürdün’den Anas Sadek’i yenerek ismini son 16 tipine yazdırdı. Ulusal sportmen, son 16 cinsinde Gambiya’dan Alasan Ann’a mağlup olarak şampiyonayı noktaladı.

Dünya Taekwondo Şampiyonası’nın beşinci gününde bayanlar 53 kiloda Zeliha Ağrıs ile erkekler 63 kiloda Hakan Reçber madalya çabası yapacak. – İSTANBUL

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu