Haber

Kayseri’de okul müsabakalarında bir ilk: Karakucak Güreşleri başladı

Kayseri’de okul müsabakalarında bir ilk: Karakucak Güreşleri başladı

İl Gençlik ve SporYönetmen Ali İhsan Kabakcı:

“Türk sporunun ve güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz”

Kayseri’de okulların katılımıyla düzenlenen müsabakalara KAYSERİ – Karakucak güreşleri ilk kez eklendi. Öğrenciler rakiplerini mindere sermek için ter dökerken, İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakcı, “Türk sporunun ve güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz” dedi.

Kayseri’de her eğitim-öğretim yılında onlarca branşta düzenlenen okullar arası spor turnuvalarına bir yenisi daha eklendi. Güreşin gençler arasında yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla bu yıl ilk kez Karakucak Güreşleri düzenlendi. Etkinlik, turnuvaya katılan öğrencilerin rakipleriyle minder üzerinde kıyasıya rekabetine sahne oldu.

“Türk sporunun ve Türk güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz”

Kayseri İl Gençlik ve Spor Müdürü Ali İhsan Kabakcı, Kayseri’de spor anlamında çok yoğun faaliyetler ve gelişmeler olduğunu belirterek, “Hızlı bir şekilde spor yapmak ve bu çalışmalarımıza şevkle devam etmek için birçok branşı adaylarımız nezdinde gerçekleştiriyoruz. okul sporlarında.Bugün itibariyle özellikle klasik spor dallarında.İnşallah güreş, kısa şalvar güreşi, karakucak güreşi gibi bir federasyon bünyesinde yer alan ve federasyon bünyesinde bütünleşmiş branşlarda çalışmalarımıza devam ediyoruz. okul maçları da var.Amacımız bu branşı klasik spor branşları olarak çocuklarımıza ve gençlerimize yaygınlaştırmak.Bizi biz yapan bedeller, varlığımızı sağlamak için yaptığımız çalışmalar, tüm sportif ve kültürel faaliyetler içerisinde yer alan özelliklerdir. Kadim uygarlığımızın diğer güreş çeşitlerini de ilimizde yaygınlaştıracağız, özellikle de içinde önemli bir yeri olan karakucak güreşini.Bunun için de elimizden geleni yaptık.Daha çok sporcumuzu burada buluşturacağız. Bu bahiste de Türk sporunun ve güreşinin alt yapısı olmaya devam edeceğiz.”

ardanuchaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu