Haber

İzmir’de provokatörlere hoşgörü dersi veren AK Parti adayı İnan konuştu

AK Parti Gençlik Kolları Lideri ve İzmir 2. Bölge 1. Milletvekili Adayı Eyyüp Kadir, İzmir Bostanlı’da yaşanan provokasyonlar karşısında nasıl sağduyulu davrandığını şöyle anlattı:

“Cumhurbaşkanımıza olan sevgimizden dolayı siyasete İzmir Gençlik Kolları’nda başladım. İzmir’i sokak sokak biliyorum. O yüzden bu kadar basit küçük provokasyonlara alışığız. Üç kişinin tavrı İzmir’i temsil etmez. Esnafımız. Bostanlı’da da bize destek olun.İzmir’in demokrasisi ve farklı görüşleri konusunda vatandaşlarımız bize destek veriyor”Vatandaşların şikayetlerini dinlemekten, isteklerini not almaktan kimse bizi alıkoyamaz. Çalışmalarımıza tüm hızımızla devam edeceğiz” dedi.

NE OLDU?

AK Parti adayı Eyyüp Kadir İnan, seçim çalışmaları için Bostanlı’ya gittiği sırada, ellerinde Mustafa Kemal Atatürk posterleri ve ‘Egemenlik kayıtsız şartsız Milletindir’ yazılı pankartlar taşıyan bir grup gösterici tarafından provokasyonla karşılaştı.

“HÜKÜMETİ ELEŞTİRMEKTE ÖZGÜRSÜNÜZ”

İnan, maruz kaldığı provokasyona rağmen göstericilerle ihtiyatlı bir şekilde iletişim kurdu. “İktidarı eleştirmekte özgürsünüz. Eleştirmeden yozlaşırız. Burada Recep Tayyip Erdoğan’ın Gençlik Kolları Başkanı’nı özgürce protesto edeceksiniz ve sonra ‘Bu ülkede diktatörlük var’ diyeceksiniz. Yani size kalsa ben sokakta yürüyemezdim.”söz konusu.

“GERÇEK CHP’Yİ PROTESTO EDİN”

Ellerinde Atatürk posterleri bulunan grupla konuşmasını sürdüren İnan, “Kemalizm ırkçılıktır” diyen Yüksel Taşkın’ın CHP’den İzmir 1. milletvekili adayı olduğunu hatırlatarak, CHP’yi protesto etmeleri gerektiğini söyledi.

“ATATÜRK’ÜN RESİMİNİ TAŞIMAKTAN ÇOK MUTLUYUM”

Eylemcilerle diyaloğu sosyal medya hesabından paylaşan Eyyüp Kadir İnan, “Bizi Bostanlı’da kışkırtmak isteyen arkadaşlara Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve değerli annesi Zübeyde Hanım’ın tüm Bostanlı Caddesi’ndeki fotoğrafının verilmesinden büyük mutluluk duyuyorum. Bilinen bir Atatürk düşmanı, CHP İzmir 1. Sıra Milletvekili Adayı. …”düşürüldü.

hopa-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu