Haber

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden uyarı

İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin isimleri kullanılarak yapılan dolandırıcılık girişimlerine bir yenisi daha eklendi.

Kimliği belirlenemeyen bazı şahısların, telefonla aradıkları vatandaşlara kendilerini en üst düzey belediye müdürü olarak tanıtarak, ardından yardım kampanyası için takviye talep ettikleri öğrenildi.

İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden yapılan açıklamada, bu tarzda maddi destek talep edenlere prestij verilmemesi konusunda vatandaşlara uyarıda bulunulurken, takviye vermek isteyenlerin fertilhareketi.izmir adresine başvurmaları gerektiği hatırlatıldı. bel.tr

İzmir Büyükşehir Belediyesi yöneticilerinin telefonla ulaşarak ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardım amacıyla yürütülen kampanyaya destek talep eden bazı İzmirlilerin hazırladıkları gıda kolisi başına 600 TL nakit talep ettikleri belirlendi.

Geçmişte de benzer dolandırıcılık girişimlerinin görüldüğünü hatırlatan İzmir Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, belediyenin adını anıp maddi beklenti yükselten kişilere prestij yapılmaması ve bu tür durumların doğrudan polise bildirilmesi gerektiğini vurguladı.

İhtiyacı olan vatandaşlara takviye vermek isteyenler berekethareket.izmir.bel.tr adresine başvurabilecekleri belirtildi.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu