Haber

İzmir Aliağa satrançseverleri ağırlayacak

İZMİR (İGFA) –Aliağa Belediyesi Satranç Kulübü ve Türkiye Satranç Federasyonu İzmir İl Temsilciliği işbirliğiyle Aliağa Belediyesi Enka Spor Salonu’nda düzenlenecek turnuva 26 Ağustos 2023 Cumartesi günü saat 10:00’da başlayacak.

Türkiye’nin farklı şehirlerinden Aliağa’ya gelecek olan yüzlerce satranç tutkunu sıralamada yer almak için kıyasıya mücadele edecek. İki gün sürecek turnuvaya Türkiye’nin dört bir yanından sporcular katılacak.

8 yaş ve altı, 10 yaş altı ve kategorisi ve açık kategori olmak üzere üç farklı kategoride oynanacak olan turnuvada İsviçre sistemi kullanılacak. Turnuva her kategoride 7 cinsiyette sporcu başına 35’+30″ zaman limiti ile oynanacaktır.

Geçerli bir Pasaport ve FIDE kimliğine sahip yabancı sporcuların TSF Sporcu Lisansına sahip olmaları gerekmeyecektir. Turnuva, Swiss Manager yazılımını kullanacak ve başlama sırası sporcunun en yüksek güç derecesine göre belirlenecektir. Turnuva sonunda kendi kategorilerinde dereceye girenler için madalya ve ödül töreni düzenlenecektir.

azdavayajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu