Ekonomi

Helios Technologies yıllık hissedarlar toplantısını düzenledi

SARASOTA, FL-Muhtelif fabrikasyon metal ürünler konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Helios Technologies, Inc. (NYSE:HLIO), 6 Haziran 2024 tarihinde gerçekleştirilen 2024 Yıllık Hissedarlar Toplantısı’nın sonuçlarını açıkladı. Hissedarlar, şirketin yakın gelecekteki yönetimini ve faaliyetlerini şekillendirecek önemli sonuçlar doğuran üç önemli öneriyi oyladı.

İlk teklif, Josef Matosevic’in 2027 Yıllık Toplantısına kadar görev yapmak üzere şirketin yönetim kuruluna yeniden seçildiği direktörlerin seçimiyle ilgiliydi. Oylama sonuçları, 27.639.161 lehte, 1.427.362 aleyhte ve 72.287 çekimser oyla Matosevic’e güçlü bir destek olduğunu gösterdi. Ayrıca 910.002 broker oy kullanmamıştır.

İkinci teklifte, hissedarlar Grant Thornton LLP’nin 28 Aralık 2024’te sona erecek mali yıl için Helios Technologies’in bağımsız kayıtlı kamu muhasebe firması olarak atanmasını onayladı. Muhasebe firması 29.646.700 lehte, 365.410 aleyhte ve 36.699 çekimser oyla ezici bir çoğunlukla onay aldı.

Üçüncü öneri olan yönetici ücretlerine ilişkin danışma oylamasında ise daha bölünmüş bir sonuç ortaya çıktı. Tazminat onaylanırken, 18.241.497 lehte, 10.559.159 aleyhte ve 338.151 çekimser oy ile sonuçlar daha yakındı. Ayrıca bu teklife 910.002 broker oy kullanmamıştır.

Toplantıda toplantı yeter sayısı mevcut olup, 33.159.682 adet adi hisse senedinin 30.048.809 adedi asaleten veya vekaleten temsil edilmiş ve oy kullanma hakkına sahip olmuştur.

Şirketin 26 Haziran 2024 tarihinde Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’na (SEC) yaptığı başvuru da bu sonuçları teyit etmektedir. Daha önce Sun Hydraulics Corp olarak bilinen Helios Technologies, Florida’da kurulmuştur ve ana yönetim ofisi Sarasota, FL’de bulunmaktadır.

Bu haber bir basın açıklamasına dayanmaktadır ve Helios Technologies hissedarlarının son yıllık toplantılarında aldıkları kararların gerçekçi bir açıklamasını sunmaktadır.

“Yakın tarihli diğer haberlerde, Helios Technologies beklentileri aşan ilk çeyrek mali sonuçlarıyla 2024 yılına güçlü bir başlangıç yaptığını bildirdi. Şirket, tüm bölgelerde artan talep ve başarılı sipariş karşılama sayesinde 212 milyon dolarlık satış gerçekleştirdi. Helios Technologies, çeşitlendirilmiş büyüme stratejisinin bir göstergesi olarak WaterGuru ile ortaklık kurarak ticari gıda hizmeti sektörüne girdiğini duyurdu.

Şirketin elektronik segmenti %17’lik bir satış büyümesi kaydetti ve 2023’ün son çeyreğine kıyasla %610’luk önemli bir faaliyet geliri artışına katkıda bulundu. Helios Technologies ayrıca, değiştirilmiş bir kredi sözleşmesi aracılığıyla borcunun yeniden yapılandırıldığını, borç vadesinin 25 Haziran 2029’a uzatıldığını ve döner kredi imkanının 400 milyon dolardan 500 milyon dolara çıkarıldığını duyurdu.

Şirket 2024 yılı için 840 ila 860 milyon dolar arasında satış ve %19,5 ila %21 arasında düzeltilmiş FAVÖK öngörüyor. Avrupa’nın tarım ve mobil endüstrilerindeki daralmalara rağmen Helios Technologies, özellikle sağlık ve zindelik sektörü ile ticari gıda hizmeti pazarındaki büyüme beklentileri konusunda iyimserliğini koruyor. Bu son gelişmeler Helios Technologies’in küresel pazarda süregelen başarısının altını çizmektedir.”

InvestingPro Insights

Helios Technologies, Inc. (NYSE:HLIO) için yapılan son hissedar toplantısı sonuçlarının ardından, InvestingPro aracılığıyla şirketin finansal ölçütlerine derinlemesine bir bakış, yatırımcılar için kapsamlı bir resim sunuyor. Piyasa değeri 1,6 milyar dolar olan Helios Technologies, 1Ç 2024 itibarıyla son on iki ay baz alındığında 38,21 F/K oranıyla işlem görüyor ve yatırımcıların dikkate almak isteyebileceği yüksek bir kazanç katsayısına işaret ediyor.

Son on iki ayda %2,76’lık hafif bir gelir düşüşüne rağmen, şirketin %31,68’lik sağlam brüt kâr marjı kârlılığını sürdürme kabiliyetini göstermektedir. Ayrıca, Helios Technologies temettü ödemelerini 28 yıl üst üste etkileyici bir şekilde sürdürmüş ve en son temettü çıkış tarihi olan 3 Nisan 2024 itibariyle %0,74 temettü verimi sunmuştur.

InvestingPro, daha fazla bilgi edinmek isteyen yatırımcılar için Helios Technologies hakkında, bu yıl net gelir artışı beklentileri ve önümüzdeki dönem için kazanç tahminlerini aşağı yönlü revize eden üç analistin ihtiyat notu da dahil olmak üzere ek ipuçları sunuyor. Ayrıca, şirketin kısa vadeli yükümlülüklerini aşan likit varlıkları ve son on iki aydaki tutarlı kârlılık geçmişi, istikrarlı bir finansal temele işaret ediyor.

Daha fazla özel içgörü ve analiz keşfetmek için InvestingPro’ya INVTROZEL1A özel kupon koduyla abone olarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ek %10 indirim kazanabilirsiniz. Mevcut 6 InvestingPro İpucu ile yatırımcılar Helios Technologies’in finansal sağlığı ve piyasa konumu hakkında daha derin bir anlayış kazanabilirler.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

derinkuyuhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu