Haber

Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan 23 kişilik ekip Antalya’ya döndü.

Kahramanmaraş merkezli “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerin ardından Hatay’da arama kurtarma çalışmalarına katılan Muratpaşa Belediyesi ekipleri, yaşadıklarını anlattı.

Akdeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinde 11 ili etkileyen depremlerin ardından Antalya’dan Hatay’a ulaşan 23 kişilik ekip, çalışmalarının ardından kente döndü.

Ekip üyelerinden Hüseyin Yıldız, AFAD koordinasyonunda, ağır iş makineleri de dahil olmak üzere 12 araçlık bir filo ile ilk etapta Antalya’dan Kilis’e hareket ettiklerini belirtti.

Gaziantep’in Nurdağı ilçesine yaklaştıklarında depremin boyutlarını anladıklarını belirten Yıldız, ağır hasar nedeniyle 3 kilometrelik yolu 4 saatte geçebileceklerini kaydetti.

“‘Beni duyan var mı?’ sözler çınlıyor”

Daha sonra Hatay’a atandıklarını belirten Yıldız, “Antalya’ya dönmemize rağmen hala ‘Sesimi duyan var mı?’ sözleri çınlıyor.” ifadesini kullandı.

Umut Bağır ise depremin 36. saatinde geldikleri Hatay’da karşılaştıkları manzara karşısında şaşkına döndüklerini ifade etti.

Bülent Kozan, kente ulaşmaya çalışırken gürültünün enkazdan duyulması nedeniyle insanların yardım istediğini belirtti. açıklama yaptı.

Kazıcı operatörü Kudret Mavigöz, 10 gün boyunca gece saatlerine kadar çalıştıklarını ve çok yorulmalarına rağmen şehri terk etmek istemediklerini ifade etti.

Erdal Kal, Türkiye’nin dört bir yanından gelen ihtiyaç sahiplerine destek olmak için aşevi oluşturduklarını söyledi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu