Haber

Eskişehir’de 166 depremzedenin tedavisi sürüyor

Kahramanmaraş’ta meydana gelen sarsıntıda yaralanan ve tedavi için Eskişehir’e getirilen 166 kişinin tedavilerinin sürdüğü bildirildi.

Eskişehir Valiliği’nden yapılan açıklamaya göre, depremlerin başladığı ilk günden bu yana 17 bin 237 depremzedenin kentte misafir edildiği belirtildi.

Vatandaşların devletin tüm imkanlarını seferber ederek barınma, yiyecek ve giyecek ihtiyaçlarını karşılamaya, yaralarını sarmak için yanlarında olmaya devam ettiği kaydedildi.

Açıklamada, deprem bölgelerinden Eskişehir’e gelen 2 bin 301 depremzededen 2 bin 135’inin tedavilerinin tamamlandığı belirtilirken, 166 depremzedenin şehirdeki hastanelerde tedavisinin sürdüğü belirtildi. .

Depremlerin ardından aralarında kamu çalışanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve gönüllülerin de bulunduğu toplam 11 bin 104 işçinin bölgeye gittiği ifade edilerek, “2 milyon 630 bin 758 gıda, giyecek, hijyen, barınma ve akaryakıt ihtiyacı olan 464 tır ve kamyon, 2 tren, 5’i uçak, 83 otobüs ve minibüs deprem bölgesine sevk edildi. Ayrıca bölgede ambulans ve iş makinelerinin de bulunduğu toplam 1258 araç konuşlandırıldı.” ifadesi kullanıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu