Haber

Disney’in 100. Yıldönümü, Disneyland, California’da Yepyeni Eğlence ile Kutlanıyor

DisneylandPark ve Disney California Adventure Park’a ev sahipliği yapan Disneyland Eğlence Merkezi, ABD’nin önde gelen eğlence ve medya şirketi Walt Disney Company’nin 100. yılını yeni eğlence ve gösteri programlarıyla kutlamaya Cuma günü başladı.

Güney Kaliforniya, Anaheim’da bulunan eğlence merkezi bir basın açıklaması yaptı “100. yıl dönümü dünyadaki tüm Disney parklarında kutlanacak, ancak kutlamaların kalbi Disneyland Eğlence Merkezi’nde olacak.”

Tüm aile için bir etkinlik olan Mickey ve Minnie’nin Kaçış Treni, ziyaretçileri Mickey Mouse ve Minnie Mouse’un çılgın ve tahmin edilemez çizgi film dünyasına taşıyacak.

Merkezi gezen ziyaretçiler ayrıca iki yeni gece eğlencesini izleme şansına sahip olacaklar: “World of Color – ONE” ve “Wondrous Journeys” (“Harika Yolculuklar”).

“Renk Dünyası – BİR”; Walt Disney Animation Studios, Pixar Animation Studios, Avengers ve Star Wars’tan karakterlerin, müziklerin ve sahnelerin bire bir prodüksiyonda yer aldığı ilk Disneyland Revel Center gece etkinliği. “Wondrous Journeys” ise geçen yüzyılda çekilen her Walt Disney Animation Studios filmine gönderme yapıyor ve bunu yeni bir müzikle yapıyor: “It’s Wondrous”.

SES (İngilizce): MICHAEL, Walt Disney Animation Studios animatörü:

“Bu gösteri, Disney Animation Studios’un çalışmalarının bir kutlamasıdır. Yani son 100 yılda çekilmiş 62 animasyon filmimizin her birinden birer sahne içeriyor. Bu sahnelerin her biri burada kalede veya ana cadde ve binalarda geçiyor. Bu yüzden Disney 100 yıl önce. Kurduğu stüdyo için çok özel ve benzersiz bir gösteri ve çalışmalarının nesilleri nasıl etkilediğinin bir kutlaması.”

Disneyland Park’ta “Disney Gallery Presents: 100 Wonders of Disney” adlı yeni bir sergi de açılacak.

Disneyland Eğlence Merkezi Lideri Ken Potrock bir basın açıklamasında, “Bu dönüm noktası kutlamasını burada, Dünyanın En Mutlu Yerinde hayata geçirmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

“Bu, Disney’i nesiller boyunca hayatlarının bir parçası haline getiren dünyanın dört bir yanındaki aileler ve hayranlar için, sevgili Disney karakterleri, düşünceli oyuncu kadromuz ve harikalarla yıl boyunca yepyeni maceralar izlemek için hayatlarında bir kez bulunabilecek bir fırsat olacak.” hikaye anlatımı.” söz konusu.

1955 yılında açılan Disneyland, Ekim 1923’te kurulan Walt Disney Company’nin ilk tema parkıdır.

xinhua Haberler Ajans muhabirleri Anaheim, ABD’den bildiriyor. (XHTV)

Kaynak: Xinhua / Yeni

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu