Haber

Depremzede öğretmen üniversitede okuduğu Niğde’de bir yurda taşındı.

Hatay’ın Antakya ilçesinde KAHRAMANMARAŞ merkezli sarsıntılara yakalanan matematik öğretmeni Zafer Kurt, üniversite eğitimini tamamladığı Niğde’deki KYK yurduna yerleşti. Kurt, “Neredeyse mezardan geldik. Deprem nedeniyle mezun olduğum yere geldim, tekrar okudum.”

Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerin ardından Hatay’ın Antakya ilçesinden matematik öğretmeni Zafer Kurt Niğde’ye geldi. Üniversite eğitimini tamamladığı Niğde’deki KYK yurduna yerleşen Kurt, “Kabirden geldik. Buradaki vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Buranın organizasyonu çok güzel. İhtiyacımız var mı diye soruyorlar. Burada yeme-içmemize kadar her şeyle ilgileniyorlar.Ailemle buraya geldim.Niğde Üniversitesi “Matematik Öğretmenliği bölümünden mezun oldum. Hatay’da yaşadığımız şok nedeniyle okuduğum ve mezun olduğum yere geri döndüm” dedi.

KIBRIS GAZİ: SAVAŞTAKİ BOMBALAR BU DEPREMDEN OLMAYACAK Kıbrıs gazisi Ömer Kurt ise savaş sırasında atılan bomba ve patlayıcıların bu depreme göre hafif kaldığını belirterek, “Ben buraya Kıbrıs kasabasından geldim. Antakya.Aynı zamanda Kıbrıs gazisiyim.Bütün bombaların, patlamaların ortasında kaldım.Böyle bir şeye rastlamadım. Binam 3 katlıydı. Birinci kattan 5 cenaze çıktı. Kendi çabalarımızla oğlumu ve kızımı enkaz altından çıkardık. Şimdi burada tedavi görüyor. Deprem günü üzerimize yağmur yağdığında depremde ayakta değildi. Hepimiz yıkıldık, önce torunlarıma, torunlarıma.” Ben kızıma bakıyordum. kırıldık yüreğimiz yanıyor.Biz burada rahatız ama eşimiz,dostumuz,akrabamız hepsi orada.Bastım öldürmeyen Allah öldürmez.Yani orada yaşayacağım günler var.Allah göstermesin. devletimize ve milletimize zarar verir.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu