Haber

Depremden Sonra Evinden Çıkmayan Adam Kayboldu

Depremin ardından aylarca evinden çıkmayan adam ortadan kayboldu.

Babasından haber bekleyen Zekiye Demir, “Yaklaşık 6 aydır evden çıkmıyordu, hava almak için bile dışarı çıkmamıştı.”

HATAY – Hatay’da yaşanan depremin ardından aylarca evinden çıkmayan 54 yaşındaki Ayhan Demir, pazartesi günü evinden çıktıktan sonra ortadan kayboldu. Demir’in yakınları müjdeli haberi bekliyor.

Kahramanmaraş merkezli deprem nedeniyle Hatay’da çok sayıda insanın hayatı olumsuz etkilendi. Antakya ilçesinde yaşayan 54 yaşındaki Ayhan Demir’in iş yeri, asrın felaketinde yıkılırken, yakınları da hayatını kaybetti. Depremin ardından psikolojik açıdan zor günler geçiren Demir, uzun süre evden çıkmadı ve çevresiyle iletişim kurmadı. Demir, 22 Ocak Pazartesi günü evinden ayrılarak saklanarak ortadan kayboldu. Yanına cep telefonu, cüzdan ve para almayan Demir’den haber alamayan yakınları ise müjdeli haberi bekliyor.

“Ona her zaman gelip temiz hava almasını ve yürüyüşe çıkmasını söylüyordum ama o dışarı çıkmadı.”

Eşinin yanına para ve cüzdan almadan evden çıktığını belirten Yeliz Demir, şöyle konuştu: “Pazartesi kahvaltısını yaptı. Gelip oturdu. Oturduktan sonra mutfağa gittim ve aramızda sadece kapı vardı. . Burada yürüyordu. Ben de oradaydım. Bir anda buraya geldim baktım Ayhan yoktu. Baktım demir kapı açık dedim. Kendi dışarı çıkmadığı için demir kapıyı kim açtı dedim. Sürekli içeride. Kapalı alanda o kadar cesareti yok o yüzden dışarı çıksın. Ben ona hep gelip temiz hava almasını, biraz yürüyüş yapmasını söylüyordum ama çıkmıyordu. Bilmiyorum başına ne geldi birdenbire ne düşünüyordu birden terliklerle çıktı dışarı. Üzerinde de mavi bir ceket vardı. Yanında kimlik kartı vardı. Yok, para yok, hiçbir şey yok. Bilmiyorum. nerede harcandı sadece 3 komşum gördü, sağlık ocağının o tarafına gitti ama nereye gittiğini, nasıl gittiğini kimse görmedi, evimiz, dükkanımız yıkıldı, elbette etkisi oldu. Çünkü içe dönük bir insandı. 22 Ocak ayının pazartesi günü saat 10 civarındaydı. İlk ortaya çıktığında dışarı çıkıp peşinden koştum ama ne yazık ki onu bulamadım. Sokak sokak aradım. Bütün köyü aradım. Sordum araştırdım maalesef kimse görmedi. Sadece 3 kişi gördü ve hiçbir şey yapamadılar. Ancak ayrılırken acelesi vardır. Çok hızlı gidiyordu. Ama neden böyle bir şey düşündüğünü anlayamıyorum. Buradan ayrıldığında durumu iyiydi. “Ona ne olduğunu ya da ne düşündüğünü bilmiyorum” dedi.

“Yaklaşık 6 aydır evden çıkmıyordu, hava almak için bile dışarı çıkmıyordu.”

Zekiye Demir, kendisinden haber alamadıkları babasını bulmak için kolluk kuvvetlerine de başvurduklarını belirterek, “Ben en büyük kızım. Şu anda çok kötü durumdayız. Dolayısıyla babamıza hiçbir şekilde ulaşamıyoruz. Yol. Ne yapacağımızı bilmiyoruz. Her yere baktık. Polis her yeri arıyor, hiçbir sonuç yok.” “Çok mutsuzuz, şu an ne yapacağımızı bilmiyoruz. Bekliyoruz, yapabileceğimiz bir şey yok. Yaklaşık 6 aydır evden çıkmıyor, hava almak için bile dışarı çıkmıyor. Bir anda bu şekilde gitmesi çok tuhaf görünüyor. Babamın gidebileceği bir yer var mı bilmiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu