Haber

Çin’de Çöken Kömür Madeninde Kurtarma Çalışmaları Hızlandırıldı

HOHHOT, 24 Şubat (Xinhua) — Çin’in kuzeyindeki İç Moğolistan Özerk Bölgesi’nde bir kömür madeninin çökmesinin ardından arama ve kurtarma çalışmaları hızlandı. Yerel makamlar bugün yaptıkları açıklamada, çalışmalarda son teknoloji ekipmanların kullanıldığını söylediler.

Alshaa Sol Sancak’ta bulunan kömür madeni Çarşamba günü yerel saatle 13.00 sıralarında çöktü. Bölgenin acil müdahale merkezinde bugün saat 14.00’te düzenlenen basın toplantısında göçükten 6 kişinin canlı kurtarıldığı, 6 kişinin ise hayatını kaybettiği açıklandı. Öte yandan 47 kişi de madende mahsur kaldı.

Bölgenin yangın ve arama ve kurtarma ekibinden Cheng Xiangdong, kurtarıcıların yoğun göçüklü alanları tespit etmek için uydu uzaktan algılama teknikleri ve yerinde gözetleme sistemleri kullandıklarını söyledi.

Cheng, arama kurtarma çalışmalarının alanını daraltmak için insansız hava araçlarının da çöken bölgenin iki ve üç boyutlu görüntülerini çizmek için kullanıldığını ifade etti.

“Arama kurtarma alanını belirledikten sonra, mahsur kalan insanların yerlerini belirlemek için can dedektörleri, arama kurtarma köpekleri ve diğer yöntemleri kullanıyoruz. Araç GPS’i, metal dedektörleri ve diğer ekipmanlar da daha doğru arama ve arama yapmak için kullanılıyor. kurtarma çalışması,” dedi Cheng. .

Şu anda bölgede 1.155 kişiden oluşan 23 kurtarma ekibi görev yapıyor.

Kömür madeninin çökme nedenine ilişkin soruşturma sürüyor. Şüpheliler, soruşturma kapsamında gözaltına alındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu