İş

Çin-Honduras üst düzey iş görüşmesi Pekin’de sona erdi

PEKİN, 12 Haziran (Xinhua) — Çin- Honduras üst düzey iş dünyası toplantısı Pazar günü Pekin’de sona erdi.

İki ülke arasında diplomatik ilişkilerin kurulduğu 26 Mart’tan bu yana ilk kez düzenlenen toplantı, iki ülkenin siyasi ve iş çevrelerinden yaklaşık 200 temsilcinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Çin Uluslararası Ticareti Teşvik Kurulu Başkan Yardımcısı Zhang Shaogang, Çin ve Honduras’ın farklı veri kaynaklarına ve birbirini tamamlayan ekonomik unsurlara sahip olduğunu söyledi.

Zhang, ikili ekonomik ve ticari işbirliği için muazzam potansiyel ve geniş gelişme olanaklarının var olduğunu da sözlerine ekledi.

Zhang, iki ülkedeki işletmeleri birlikte Çin pazarına daha yüksek kaliteli Honduras eserleri getirmeye, ikili ticaret ölçeğini sürekli olarak genişletmeye, yerel istihdamı artırmaya ve halkın refahını iyileştirmeye çağırdı.

Konuk Honduras Dışişleri Bakanı Enrique Reina, üst düzey görüşmenin ikili ilişkiler ile ticari ve ekonomik işbirliğinin derinleşmesini hızlandıracağını söyledi.

Reina, dönüşen ikili çıkarların iki ülkedeki işletmeler için büyük fırsatlar sağlayacağına ve daha somut sonuçlara ulaşılmasına destek olacağına inandığını belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu