Ekonomi

BiSU uygulamasının konkordato ilanı bayi temsilcilerini mağdur etti

SU sipariş sürecini dijitalleştiren ve farklı markaları tek uygulamada buluşturan BiSU uygulamasının konkordato ilan ettiği bilgisini alan bayi temsilcileri, İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Bayi temsilcileri, “Muhatap bulamıyoruz. O kadar kişinin mağduruyuz. Kaçmalarından korkuyoruz” dediler.

Türkiye’nin birçok ilinde birçok damacana markasının distribütörlüğünü yapan BİSU uygulamasının konkordato ilan ettiği haberini alan bayi temsilcileri, saat 23.00 sıralarında Çağlayan’daki İstanbul Adalet Sarayı önünde toplandı. Adliyeye suç duyurusu yapmak amacıyla gelen 50 bayi temsilcisi, gece saatlerinde hata duyurusu yapamayacaklarının bilgisini alarak olaysız dağıldı.

“İLETİŞİM BULAMADIK, MAĞDUR OLDUK”

Bayi sahibi Kürşat Karayılan yaşadıkları sorunu anlatarak, “BİSU Tektuş firmasına bağlı şubeleriz. Bizi franchise ücretlerimizi alarak dolandırdılar ve şimdi 2-3 aydır faturalarımızı ödemeyen bir firma oldular. Konkordato ilan ettiklerini söylüyorlar. Bizi dolandırmaya çalıştılar hiçbir şekilde kendilerine muhatap olmadık. Bulamıyoruz. Bu kadar kişinin mağduruyuz” dedi. diyerek, “En çok zararı 1 milyon TL ile şube oluyor. Bunun karşılanmasını istiyoruz” dedi.

karasu-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu