Haber

Anne Dev Panda ve Yavrusu Güneydoğu Çin’de Görüntülendi

ÇENGDU, 5 Aralık (Xinhua) — Kızılötesi kameralar, Çin’in güneybatısındaki Sichuan eyaletindeki bir doğa koruma alanında dev bir anne panda ve yavrusunun görüntülerini yakaladı. Dev pandalar genellikle tenha bir tür oldukları için doğada nadiren görülürler.

Görüntülerde, Tangjiahe Ulusal Doğa Koruma Alanı’ndaki ormanda yürüyen ve dikkatle izleyen yetişkin bir panda görülüyor. Arkasında, yüzü kameraya dönük bir yavru panda izliyor.

Bu yılın son çeyreğinde kameraların topladığı bilgileri kontrol etmek için ortalıkta dolaşan bir depo çalışanı, geçenlerde görüntüleri buldu.

Çin Dev Panda Koruma ve Araştırma Merkezi’nde uzman olan Huang Yan, “Yavru yaklaşık 1 yaşında olmalı. Bu kış, annesiyle geçireceği son kış olabilir” dedi.

Uzmanların verdiği bilgilere göre vahşi dev panda yavruları genellikle anneleri tarafından büyütülüyor ve iki yaşına geldiklerinde annelerinden ayrılarak bağımsız bir hayata geçiyorlar.

Bu yıl savunma alanındaki kameralar çok sayıda dev panda görüntüsü ve görüntüsü yakaladı. Bu da depolama alanındaki ilaç sayısının arttığını gösteriyor.

Qingchuan ilçesinde bulunan Tangjiahe savunma bölgesi konseyi, yaklaşık 40.000 hektarlık bir alanı kaplar ve Dev Panda Ulusal Parkı’nın bir parçasıdır. Park, dev pandaları ve yaşam alanlarını korumaya adanmış kapsamlı bir doğa rezervi işlevi görüyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu