Haber

Adıyaman’da Enkazdan 3 Kişi: 1 Bebek, 1 Çocuk Kurtarıldı

Kahramanmaraş’ta 10 ili etkileyen depremlerde arama kurtarma çalışmalarına destek için Trabzon’dan bölgeye Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri sevk edildi. Ekipler enkaz altında kalan 1 bebek ve 1 çocuk 3 kişiyi kurtardı.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nden alınan bilgiye göre, depremin hemen ardından bölgeye giden Büyükşehir Belediyesi İtfaiyesi Arama Kurtarma ekipleri dün Adıyaman’da enkaz altında kalan 30 günlük bebek, kız çocuğu ve kadını kurtardı. .

Ekiplerin çalışması sonucu 30 günlük bebek enkaz altından çıkarılarak ailesine teslim edildi. Daha sonra ekipler bir kız çocuğuna ulaştı ve büyük bir sevinçle onu bulunduğu yerden alıp babasına teslim etti.

Daha sonra ekipler, kalçasından darbe aldığını öğrendikleri kadınla iletişime geçerek sedye yardımıyla kadını enkazın altından kurtardı. İyileşme anları cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Ambulansa kaldırılan 30 günlük bebek, kız ve kadının hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındığı öğrenildi. Öte yandan Trabzon Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekiplerinin bugün prestijiyle enkazdan 9 kişiyi kurtardığı bildirildi.

fethiye-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu