Haber

Adıyaman Gölbaşı’nda depremin yaralarını sarmak için çalışmalar sürüyor

“Yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen Kahramanmaraş merkezli depremden etkilenen Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde yaraların sarılması için yürütülen çalışma sürüyor.

Merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan Gölbaşı’nda 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremden etkilenen depremin ardından Tokat Belediyesi ekipleri, tamamen çöken kentin altyapı ihtiyacını karşılamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Tokat Belediyesi ekipleri çalışmaları ile şehrin iki mahallesine şebeke suyunun ulaştırılmasını sağladı. Erkenek İçme Suyu Boru Hattı’nda DSİ’nin çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte şehrin tamamına yakınının sulanması planlanıyor.

Portatif tuvalet ve banyoların kurulduğu Gölbaşı’nda 6 bin depremzedenin kalabileceği konteyner kent oluşturulması için altyapı çalışmaları da tamamlanıyor. Depremzedelerin 10 gün içerisinde konteynerlere taşınması hedefleniyor.

Gölbaşı ilçesi ve köylerinde de ihtiyaç sahibi bölgelerin tamamına yakınına çadır ulaştırıldı.

Bölgedeki Tokat Belediye Başkanı Eyüp Eroğlu, beyin sarsıntısının yaralarını sarmak için çalışmalarını sürdürdüklerini vurgulayarak, şunları söyledi:

“Devletimiz deprem bölgesindeki her il ve ilçede tüm kurumlarıyla çalışmalarını sürdürüyor. Gölbaşı ilçemizde de Tokat Valimiz Numan Hatipoğlu’nun koordinasyonunda altyapı çalışmaları başta olmak üzere çalışmaları yürütüyoruz. Sahadaki çalışanlarımız katılıyor. diğer kurumlarla arama kurtarma çalışmaları Bölgede yaşayan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını karşılamak için tüm kurumlarımız ve belediyelerimiz ile birlikte çalışmalarımıza devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu