Haber

2023 ISF kış oyunları heyetinden ETSO’ya ziyaret

Dünya Okul Sporları Federasyonu arasında imzalanan protokol çerçevesinde 11-18 Şubat tarihleri ​​arasında Erzurum’da gerçekleştirilecek olan 2023 Dünya Okullararası Kış Oyunları (2023 ISF Winter Games Gymnasiade) Genel Koordinatörü Necati Kaplan (ISF) ve Türkiye Okul Sporları Federasyonu. Ticaret ve Sanayi Odası (ETSO) Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın’ı ziyaret etti.

Genel Koordinatör Yardımcısı Ercan Yıldız, Dış İlişkiler Başkanı Prof. Oyunların 23 ülkeden 400 sporcunun katılımıyla 6 branşta düzenleneceğini ifade eden Kaplan, organizasyon hazırlıklarını büyük ölçüde tamamladıklarını söyledi. Erzurum’un 2011 Üniversitelerarası Kış Oyunları’nda başarılı bir düzenlemeye imza attığını hatırlatan Kaplan, bu düzenlemeyi başarıyla tamamlayacaklarına inandığını belirterek, oyunların açılış törenine Önder Özakalın’ı davet etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ETSO Yönetim Kurulu Başkanı Saim Özakalın, düzenlenen uluslararası spor organizasyonlarının kentin uluslararası bilinirliğini artıracağına dikkat çekerek, bu tür fırsatların çok doğru kullanılması gerektiğini vurguladı. Bu denli emek ve zaman harcanarak yapılan düzenlemelere toplumun tüm kesimlerinin sahip çıkması gerektiğinin altını çizen Önder Özakalın, Erzurum’un önümüzdeki yıllarda marka değerini daha da artıracak ve tanıtımına katkı sağlayacak ulusal ve uluslararası yeni etkinliklere ev sahipliği yapması gerektiğini kaydetti. – ERZURUM

haberodemis.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu